
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.0414 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.4 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48817
Ext.Price$0.48817
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48817 | $0.48817 |
| 10 | $0.39840 | $3.98400 |
| 25 | $0.34454 | $8.61350 |
| 50 | $0.33412 | $16.70600 |
| 100 | $0.32402 | $32.40200 |
| 300 | $0.30189 | $90.56700 |
| 500 | $0.28127 | $140.63500 |
| 1000 | $0.23938 | $239.38000 |
| 3000 | $0.22834 | $685.02000 |
| 5000 | $0.21780 | $1089.00000 |
| 10000 | $0.20775 | $2077.50000 |
